بهترین دکتر جراح برای تعویض مفصل زانو در تهران

بهترین دکتر جراح برای تعویض مفصل زانو در تهران

5
(1)

بدون شک زندگی همراه با درد زانو بسیار سخت و عذاب آور می باشد تا جایی که دیگر امکان انجام کارهای روزمره نیز برایتان دشوار خواهد شد. برای انتخاب راه درست و پیدا کردن بهترین دکتر جراح تعویض مفصل زانو باعث گیج شدن شما می شود.

زانو درد و درمان آن مسئله چندان آسانی نمی باشد زیرا همانطور که می دانید زانو از مهم ترین اندام بدن به حساب می آید و به نوعی اهرم حرکتی مهم و اصلی بدن است. بنابراین باید بهترین و مطمئن ترین راه را برای درمان درد زانو پیدا کنید.

در خیلی از موارد دارو درمانی برای رفع زانو درد پاسخگو نمیباشد و نیاز است که حتما فرد عمل تعویض مفصل زانو را انجام دهید در چنین شرایطی بعد از اینکه شخص بیمار تصمیم نهایی خود را مبنی بر عمل جراحی و تعویض مفصل زانو گرفت باید به دنبال بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو باشد.

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران

ضرورت مراجعه به متخصص جراحی ارتوپدی

یکی از اشتباهات رایج در میان عموم افراد جامعه این است که زمانی به یک متخصص ارتوپدی مراجعه می کنند که بیماری آن ها پیشرفت بسیار زیادی کرده است و این امر موجب می شود تا دوره بهبودی بیمار کمی طولانی تر و جراحی پیچیده تر انجام شود. لذا بهتر است در صورت مواجه به علائم بیماری سریعا به پزشک مراجعه نمایید تا از بروز عوارض جبران ناپذیر پیشگیری نمایید.

جراحی تعویض مفصل زانو به چه منظوری و چگونه انجام می شود؟

هرچند جراحی تعویض مفصل زانو یکی از جراحی‌های پرکاربرد است، اما برای تمامی ‌افراد مناسب نیست. از این جراحی در چنین مواردی استفاده می شود:

  • آرتروز زانو
  • استئوآرتریت زانو
  • آرتریت روماتوئید
  • روماتیسم مفصلی
  • شکستگی استخوان اطراف زانو

بهترین جراح تعویض مفصل زانو

مطمئنا شما هم به اهمیت انتخاب جراح و تاثیر آن در روند عمل جراحی و نتایج حاصل از آن، واقف هستید. بله درست است. انتخاب بهترین جراح تعویض مفصل زانو بسیار مهم می باشد. به خاطر داشته باشید کنترل روند جراحی و کسب نتایج رضایت بخش از جمله وظایف اصلی و بسیار مهم جراح زانو می باشد.

در این مبحث به معرفی پارامتر موثر در نتایج حاصل از جراحی تعویض مفصل زانو، یعنی انتخاب جراح می پردازیم. با ادامه ی مطلب همراه باشید.

دکتر خوب برای تعویض مفصل زانو

بسیاری از افرادی که تصمیم به انجام جراحی آرتروپلاستی دارند به دنبال بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو می باشند. جراحی تعویض مفصل زانو یکی از روش های درمانی موثر و مناسب در رفع آسیب ها و مشکلات مربوط به این مفصل می باشد.

زمانی که شدت آسیب های زانو به اندازه ای باشند که با روش های ساده و کم تهاجمی درمان نشوند، انجام جراحی و تعویض مفصل آسیب دیده تنها راه درمان آسیب های موجود و تقویت دامنه ی حرکتی این مفصل می باشد.

ویژگی های موثر در انتخاب بهترین متخصص ارتوپدی

انتخاب یک پزشک خوب برای اکثر عموم افراد جامعه کمی سخت شده است و همین امر موجب مشغله ذهنی برای افراد شده است، اما آنچه در انتخاب و شناخت معیارهای یک جراح ارتوپدی دخیل است عبارت است از:

بیمار محور بودن

در اولویت داشتن بیمار و گوش سپردن به صحبت های او، همچنین داشتن رفتاری صمیمانه یکی از عواملی است که در انتخاب یک جراح زانو تاثیر بسزایی دارد، زیرا اکثر افراد تمایل دارند به پزشکی مراجعه کنند که نحوه برخورد و ارتباطی مناسب را با آن ها داشته باشد.

تجربه و مهارت متخصص جراحی ارتوپدی

یکی از مهمترین معیارهای انتخاب متخصص جراح ارتوپدی تجربه و مهارت اوست زیرا در روند درمان و نتیجه آن بسیار موثر خواهد بود، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با بیماران حاضر در مطب مشورت نمایید.

معیار های انتخاب دکتر خوب برای تعویض مفصل زانو

معیار های انتخاب دکتر خوب برای تعویض مفصل زانو

موقعیت جغرافیایی مطب متخصص ارتوپدی

با وجود پیشرفت های بسیار در زمینه علم و تکنولوژی و ترافیک های بین شهری تردد برای اکثر عموم افراد جامعه کمی سخت شده است و به همین خاطر در دسترس بودن مطب پزشک بسیار حائز اهمیت می باشد اما باید بدانید تنها انتخاب یک متخصص ارتوپدی به دلیل موقعیت جغرافیایی و توجه نکردن به دیگر ویژگی های پزشک کمی غیرحرفه ای و نادرست می باشد.

 آشنایی با تکنیک های روز پزشکی

علم پزشکی روز به روز در حال پیشرفت است و یک متخصص ارتوپدی خوب، فردی است که تنها به دانش خود اکتفا نکرده و هر روز برای پیشرفت و آشنایی با تکنیک های روز پزشکی در تلاش است.

قدرت تشخیص بالا

داشتن قدرت تصمیم گیری و تشخیص بالا، از  دیگر ویژگی های یک جراح تعویض مفصل خوب است؛ زیرا در صورتی که تشخیص به درستی صورت نگیرد مطمئنا روش درمانی نیز به درستی انتخاب نمی شود و بیمار با مشکلات بیشتری همراه است.

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو

برای انتخاب  بهترین  دکتر تعویض مفصل زانو در تهران حتما مواردی که درا دامه به آن ها پرداخته ایم را در نظر داشته باشید.

فوق تخصص تعویض مفصل زانو

همانطور که می دانید دانش پزشکی گستره ی بزرگی را شامل می شود. این حیطه متشکل از تعداد زیادی متخصص و فوق تخصص می باشد. برخی از افراد تمایل دارند تا اقدامات درمانی خود را اعم از روش های کم تهاجمی مانند: آرتروسکوپی زانو و یا روش های تهاجمی مانند: جراحی تعویض مفصل زانو را نزد یک فوق تخصص زانو که از دانش بالاتری برخوردار است انجام دهند.

فرد بعد از گذراندن دکترای آکادمیک و مدرک پزشک عمومی دوره تخصص 4 ساله را در رشته ارتوپدی می گذراند و مدرک متخصص ارتوپدی را دریافت می کند. برای اخذ مدرک فوق تخصص دوره 1.5 تا 2 ساله را در یکی از گرایش های زانو و لگن می گذراند. دکتر حسین حاجی تقی علاوه بر جراح زانو، فوق تخصص شانه نیز می باشد.

مشورت با پزشک خود

زمانیکه شما تصمیم نهایی خود را برای عمل جراحی تعویض مفصل زانو گرفته اید بهترین شخصی که می تواند به شما کمک کند تا بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو را انتخاب نمایید پزشک خودتان می باشد.

زمانیکه پزشک شما متخصصی را معرفی می نماید حتما دلیل پیشنهاد و معرفی آن شخص را از او جویا شوید. پزشک شما سلامت و بهبود شما برایش دارای اهمیت می باشد به همین خاطر از میان متخصصینی که می شناسند و به کار آن ها ایمان دارد بهترین را بدون شک به شما معرفی خواهد کرد.

بنابراین قبل از اینکه بخواهید خود را به تیغ جراحی بسپارید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

مشورت با خانواده

از آن جایی که عمل تعویض مفصل زانو دارای طرفداران خاص خود می باشد طبیعتا شما هم در اطراف خود کسانی را دارید که این عمل را انجام داده باشند و یا اطلاعاتی در این باره داشته باشند. بنابراین می توانید از تجربیات آن ها نیز استفاده نمایید.

بدست آوردن اطلاعات و نکات مورد نیاز از شخصی که شما خیلی به او اطمینان دارید می تواند کمک بزرگی به شما در انتخابتان بکند. البته فراموش نکنید که سیستم ایمنی افراد با یکدیگر متفاوت می باشد بعضی ها روند بهبود سریعتری دارند و برخی دیرتر بهبود می یابند همچنین آستانه تحمل درد افراد با یکدیگر نیز متفاوت می باشد

بیمه و هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

یکی از پر هزینه ترین عمل های جراحی، عمل زانو می باشد. بدون شک اگر این عمل جراحی با هزینه بیمه انجام شود مقرون به صرفه تر خواهد بود در عیر این صورت هزینه بسیاری را برای شما در برخواهد داشت.

از آنجایی که این روزها بیمه بخش های قابل توجهی از هزینه ها پوشش می دهد حتما زمانیکه برای مشاوره نزد بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو می روید از او بپرسید که هزینه های جراحی شما را بیمه پرداخت می کند یا خیر؟

روش کار جراح تعویض مفصل زانو

بهترین جراح تعویض مفصل زانو

بهترین جراح تعویض مفصل زانو

شیوه ی کارگذاری پروتز توسط جراح، تا حد زیادی روند عمل جراحی را تعیین می نماید و نتایج حاصل از آن را تحت تاثیر قرار می دهد. به خاطر داشته باشید انجام عمل تعویض مفصل زانو توسط جراح مجرب و حاذق بیشترین تاثیر را در کسب نتایج رضایت بخش دارد.

تحقیق درباره رضایت بیماران بعد از عمل تعویض مفصل زانو

دانستن سابقه پزشکی متخصصی که می خواهید بیمار او شده و نزد او عمل تعویض مفصل زانو خود را انجام دهید اهمیت بسیاری دارد. شما در دوره مشاوره که نزد متخصص مربوطه می روید می توانید تمام سوال هایی که در ذهن خود دارید درباره تجربه پزشکی او بپرسید.

برای مثال از او بپرسید که در طول 1 سال گذشته چند عمل جراحی انجام داده است و در صورتیکی دارای وب سایت شخصی بود به سایت او سر زده و در بخش نظرات اطلاعات بیشتری را بدست آورید.

طبق تحقیقات و آمارهای بدست آمده احتمال موفقیت جراحانی که در طول یک سال 12 عمل جراحی انجام داده اند نسبت به سایرین بیشتر بوده است.

فیلم زیر رضایت یک بیمار بعد از جراحی تعویض مفصل زانو  به صورت همزمان برای دو زانو را توسط دکتر حسین حاجی تقی نشان می دهد:

نکات مهم درباره انتخاب بهترین دکتر تعویض مفصل زانو

زمانیکه تحقیقات خود را برای انجام تعویض مفصل زانو و انتخاب بهترین دکتر تعویض مفصل زانو به اتمام رساندید به راحتی می توانید خود را برای یک عمل جراحی نسبتا سخت آماده سازید.

مسئله بسیار مهمی که باید متذکر شویم این است که حتی اگر درد شدیدی در  ناحیه زانو خود دارید در تصمیم گیری عجله نکنید. اینکه شما زمان بیشتری را برای یک برنامه ریزی دقیق و انتخاب جراح مناسب صرف کنید بدون شک می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های شما شده و همچنین شما را از عوارضی که ممکن است بعدها دچار آن شوید نجات دهد.

گزیده ای از خدمات ارائه شده توسط دکتر حسین حاجی تقی

بهترین دکتر جراح برای تعویض مفصل زانو در تهران

دکتر حسین حاجی تقی جراح تعویض مفصل زانو

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دکتر حسین حاجی تقی و سوابق حرفه ای ایشان به سایت DrHajiTaghi.com  سری بزنید!

از جمله خدمات ارائه شده توسط ایشان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شما عزیزان می توانید به منظور برقراری ارتباط با دکتر حسین حاجی تقی متخصص ارتوپدی در تهران) از طریق زیر اقدام نمایید:

شماره تماس: 09107765549 – 02188879953

آدرس مطب: تهران، میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3

 

به این صفحه چند امتیاز میدی؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید!

میانگین رتبه 5 / 5. 1

1 پاسخ دادن

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *