هزینه جراحی آرتروسکوپی شانه

هزینه جراحی آرتروسکوپی شانه

5
(1)

هزینه جراحی آرتروسکوپی شانه چقدر است؟ چه عواملی بر قیمت آرتروسکوپی شانه تأثیرگذار است؟ چه تفاوتی بین قیمت جرحی باز و آرتروسکوپی است؟ هزینه‌های بیمارستانی جراحی آرتروسکوپی شانه چگونه محاسبه می‌شود؟ اکثر بیماران از این قبیل سؤالات دارند و نگرانند که هزینه‌های جراحی چگونه حساب می‌شود. در این مقاله دکتر حسین حاجی تقی فوق تخصص شانه و جراح آرتروسکوپی شانه به سؤالات شما پاسخ داده است.

جراحی آرتروسکوپی شانه

جراحی آرتروسکوپی شانه عمل تاثیرگذاری می‌باشد. مفصل شانه مستقیم به اسکلت بدن متصل نیست و از طریق رباط‌ها و عضلات استخوان‌ها به شانه متصل شده است. شانه مفصلی آزاد است، به همین دلیل بیشترین حرکت و چرخش در بین مفاصل را دارد.

جراحی آرتروسکوپی شانه

جراحی آرتروسکوپی شانه

برای تشخیص نوع آسیب‌های وارد به مفصل روش‌های متفاوتی وجود دارد ولی جراحی آرتروسکوپی، روش کاملا شناخته شده برای بررسی مشکلات پیچیده‌ی ناحیه شانه می‌باشد که اطلاعاتی دقیق و کامل در اختیار دکتر متخصص ارتوپد قرار می‌دهد.

تفاوت هزینه جراحی آتروسکوپی شانه با جراحی باز

در جراحی باز نیاز به برش جراحی‌ست که گاهی وسیع بوده و احتمال اینکه به عضلات صدمه‌ای وارد شود زیاد می‌باشد.

در مفصل شانه روش‌های جراحی باز برای درمان پارگی‌های تاندون شانه و لابروم شانه و نیز درمان آسیب‌های تاندون روتاتور کاف شانه است. به احتمال بیشتر از ایجاد خشکی مفصلی بعد از عمل همراه است. طبیعتاً دوره نقاهت بعد از عمل افزایش می‌یابد.

در جراحی باز احتمال عفونت در جراحی باز بیشتر از عمل آرتروسکوپی شانه است. افزایش طول مدت دوره نقاهت و هزینه های ناشی از آن می تواند هزینه درمان بیمار را افزایش دهد.

عوامل تاثیرگذار در قیمت آرتروسکوپی شانه

در مورد هزینه آرتروسکوپی شانه زیاد پرسیده می‌شود. برای محاسبه هزینه‌ها فاکتورهای مختلفی مانند هزینه بیهوشی وبیمارستان، باید در نظر گرفته شود و نسبت به این فاکتورها قیمت متفاوت است.

هزینه‌های بیمارستانی آرتروسکوپی شانه

برای محاسبه هزینه‌های بیمارستانی باید در نظر داشته باشید که هر بیمارستان شرایط مخصوص به خودش را نسبت به شیوه‌های پرداخت یا بیمه‌های طرف قرارداد دارد. جراحی در بیمارستانی که طرف قرارداد بیمه بیمار نباشد با مبالغ بالاتری، نسبت به بیمارستان دیگر که طرف قرارداد بیمه بیمار باشد، انجام می‌شود.

از دیگر پارامترهای هزینه‌های بیمارستانی که به آن می‌توان اشاره کرد: تعداد شب‌هایی که بیمار بستری می‌شود، نوع وسایل، تعداد ویزیت‌ها و مشاوره‌ها که بستگی به بیمارستان می‌باشد.

هزینه‌های بیمارستانی آرتروسکوپی شانه

هزینه‌های بیمارستانی آرتروسکوپی شانه

قیمت عمل جراحی شانه در بیمارستان دولتی

اکثر بیماران مایلند جراحی را در بیمارستان‌های دولتی انجام دهند که هزینه‌ها کاهش یابد. بیمه‌های درمانی زیادی طرف قرارداد با بیمارستان‌های معتبر می‌باشند تا بتوانند در موقع نیاز به برای تامین هزینه‌های جراحی کمکی به بیماران نمایند. توصیه می‌شود قبل از اقدام به جراحی آرتروسکوپی شانه از بیمارستان‌های طرف قرارداد با دکتر جراح شانه خود اطلاعات لازم را کسب کنید.

در اکثر موارد پزشک نمی‌تواند تعیین کننده هزینه جراحی شانه باشد و هزینه‌ها را بیمارستان تعین می‌کند. جراح تنها درصدی مشخص از هزینه را دریافت می‌کند. ضمناً تهیه موارد مورد نیاز برای جراحی نیز بر هزینه جراحی تأثیرگذار می‌باشد. این موارد را در صورت نیاز پزشک تعیین می‌کند تا بیمار تهیه کند و هزینه‌ی آن نیز طبق نوع بیما متفاوت می‌باشد.

توصیه می‌شود برای کسب اطلاعات در مورد هزینه‌های جراحی ابتدا جراح خود را تعیین کنید و سپس از نوع جراحی و بیمارستان‌هایی که ایشان جراحی انجام می‌دهند می‌توانید مطلع شوید آنگاه بر اساس شرایط و نوع بیمه خود بهترين گزینه را انتخاب نمایید.

بیشتر بدانید: قیمت و هزینه عمل تعویض مفصل زانو چقدر است؟

دکتر جراح

خوشبختانه این جراحی در کشور ما با قیمت‌های بسیار پایین نسبت به سطح جهانی و با حداقل‌ها که هم وطنان بتوانند بر اساس درآمد داخل ایران با همان مقیاس این مبالغ را بپردازند، انجام می‌دهند. ما نیز برای رفاه هم‌وطنانمان این جراحی را با حداقل‌های تعیین شده انجام می‌دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره‌های 09107765549 – 02188879953 مطب دکتر حسین حاجی تقی متخصص ارتوپدی و فوق تخصص زانو و شانه تماس بگیرید.

هزینه آرتروسکوپی شانه با بیمه چقدر می‌شود؟

تخفیف بیمه‌های درمانی برای بیماران بستگی به نوع بیمه طرف قرارداد دارد. بیمه‌های تکمیلی نسبت به دریافت هزینه‌های بیشتر نسبت به سایر بیمه‌های درمانی، تخفیف بیشتری نیز دارد. اگر نوع بیمه‌ی شما بیمه‌ی تکمیلی‌ست حتما جراح خود را مطلع کنید.

چرا آرتروسکوپی شانه انجام می‌شود؟

چرا آرتروسکوپی شانه انجام می‌شود؟

چرا آرتروسکوپی شانه انجام می‌شود؟

درصورتی که بیمار از عارضه‌ی دردناک رنج ببرد و روش‌های غیر جراحی پاسخ ندهد امکان دارد که دکتر جراحی آرتروسکوپی شانه را توصیه کند.

برخی از روش‌های درمانی بدون جراحی عبارت‌اند از: استراحت، فیزیوتراپی و داروهای خوراکی یا تزریقی که می‌توانند التهاب را کاهش دهند. التهاب یکی از پاسخ‌های طبیعی بدن انسان نسبت به آسیب یا بیماری است. در شانه‌ی آسیب‌دیده و یا بیمار، التهاب می‌تواند موجب ورم، درد و گرفتگی شود.

آسیب، استفاده‌ی بیش‌ازحد و فرسایش با گذشت زمان، ازجمله موارد مسئول برای پیدایش مشکلات شانه‌اند. آرتروسکوپی شانه می‌تواند علائم دردناک بسیاری از عارضه‌ها که باعث آسیب به تاندون‌های روتاتور کاف، غضروف‌های مفصلی ، لابروم و دیگر بافت‌های نرم اطراف مفصل می‌شوند را رفع کند.

نتیجه‌گیری

بعضی از فاکتورهای مؤثر در تعیین هزینه آرتروسکوپی شانه عبارتند از: سن بیمار، دستمزد جراح شانه، دستمزد متخصص بیهوشی (بیمار نیاز به کنترل و مراقبت توسط متخصص بیهوشی دارد)، موارد مورد نیاز جراحی(درصورت نیاز) و … .

جهت تشخیص راهکار درمانی مناسب برای رفع عارضه بهترین کار، مراجعه‌ی حضوری به متخصص ارتوپدی می‌باشد. سپس در جلسات مشاوره و معاینه بعد از تعیین راهکار‌های درمانی هزینه‌ی نهایی به شما اطلاع داده می‌شود. در این خصوص حتما به متخصص ارتوپدی خوب مراجعه کنید.

دکتر حسین حاجی تقی،  جراح و متخصص ارتوپدی،  فلوشیپ زانو و فوق تخصص شانه

راه های ارتباطی با ایشان و تعیین وقت

شماره های تماس: 09107765549 – 02188879953

آدرس مطب: تهران،  میدان ونک،  خیابان خدامی،  پلاک 3

با آرزوی سلامتی برای شما،  دکتر حسین حاجی تقی

به این صفحه چند امتیاز میدی؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید!

میانگین رتبه 5 / 5. 1

7 پاسخ
 1. محمود
  محمود می گوید

  سلام من بازوی دست چپم ازمحل شانه تقریبا ۱۰دفعه از جادررفته ودکتر میگه باید عمل بشه وتقریبا سه ماه ونیم جلوتر دستم ازناحیه ساعد دچارشکستگی شد(دستی که ازجادرمیرفت)وبعداز این مدت هنوز دستم ازانگشتانم گرفته تاجای شانه ام دردمیکنه خواستم بپرسم که دردناشی ازچیه؟

  پاسخ
  • تیم محتوا
   تیم محتوا می گوید

   سلام‌.شما احتمالا دچار پارگی کپسول شانه هستید و دردهای تیرکشنده از انگشت تا شانه ممکنه ناشی از آسیب دیسک های ستون فقرات گردنی باشه

   پاسخ
 2. میلاد
  میلاد می گوید

  سلام
  من تقریبا 7سال پیش از رو درخت افتادم و کتف و دست چپم کلا مشکل پیدا کرد رفتم دکتر گفت کتفتون خوب میشه الان بعد از گذشت چندین سال در رفتگی مکرر کتف دارم و درد بسیاری دارد سریع در می‌ره و در همون لحظه ب حالت اولیه بر میگرده اما درد اون تا چند روز باقی میماند
  میشه ی راهنمایی کنید که دقیقا رباط شانه یا مفصل دیگه ای آسیب دیده ؟ و ب عمل نیاز دارد یا نه ؟

  پاسخ
  • تیم محتوا
   تیم محتوا می گوید

   سلام.باید معاینه بشین و mri و آرتروگرافی انجام بدین.ولی احتمال پارگی کپسول شانه زیاد هستش و با جراحی ارتروسکوپی میشه ترمیم بشه و جلوی دررفتگی گرفته بشه.

   پاسخ
 3. Alu
  Alu می گوید

  سلام،من بعد از هر بار ورزش کردن شانه سمت چپم درد میکرد،بعد از ام ار ای دکتر گفت تاندونت ملتهب و یه مقدار زده دار شده،دلیلش هم گفت استخوانت نوکش تیز شده ،دیگه نباید ورزش کنی،ایا راهی هست که بتونم به ورزش ادمه بدم؟

  پاسخ
  • تیم محتوا
   تیم محتوا می گوید

   سلام.باید mri شما بررسی بشه.روش هایی مثل تزریق prp و در صورت نیاز آرتروسکوپی میتونه برای شما مفید باشه

   پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *